Komisja Turystyki Górskiej

Komisja Turystyki Górskiej przy Oddziale PTTK w Tychach

należy do najstarszych Komisji Statutowych działających od początku istnienia naszego Oddziału. Do zakresu działania Komisji Turystyki Górskiej, Zarządu Oddziału PTTK w Tychach należą zagadnienia związane z realizacją celów i zadań PTTK w dziedzinie przez nią reprezentowanej, a w szczególności, fachowe doradztwo dla Zarządu Oddziału, kształtowanie polityki w danej dziedzinie, koordynacja działalności właściwych sekcji górskich  w kołach i klubach.
     Komisja działa na podstawie regulaminu ramowego zatwierdzonego przez Zarząd Oddziału PTTK w Tychach. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wielokrotnie zmieniał się profil działalności Komisji na miarę zmian jakie zachodziły w sposobie uprawiania turystyki górskiej.
Obecnie odeszło się od uprawiania masowej turystyki górskiej, a preferowany jest od kilku lat model wędrowania rodzinnego w małych grupach przyjaciół oraz indywidualnie. 

Komisja w swoich działaniach skupia się na :

 1. Popularyzacja Turystyki Górskiej poprzez upowszechnianie zdobywania Górskiej Odznaki Turystycznej oraz innych górskich odznak PTTK
 2. Prowadzeniu Terenowego Referatu Weryfikacyjnego Górskiej Odznaki Turystycznej przy Oddziale PTTK w Tychach.
 3. Prowadzeniu ewidencji Przodowników Turystyki Górskiej.
 4. Prowadzenie i dalsze rozwijanie działalności Klubu Górskiego- pod nazwą  „Tyski Klubu Przodowników Turystyki Górskiej”
 5. Organizowanie szkoleń dla kandydatów na Przodownika Turystyki Górskiej jak i na rozszerzenia uprawnień.
 6. Reprezentowaniu interesów turystów górskich PTTK.
 7. Utrzymywanie kontaktu z Komisją Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK i przekazywaniu informacji o tematyce górskiej członkom Oddziału oraz sympatykom z naszego regionu.
 8. Propagowanie uprawiania górskiej turystyki kwalifikowanej przez mieszkańców naszego regionu.
 9. Służeniu radą i Pomocą przy organizowaniu wycieczek górskich (rajdów, obozów, zlotów, wycieczek) na terenach górskich.

Zarząd Oddziału PTTK w Tychach uchwałą 2/XVIII/2022 z dnia 13 grudnia 2022 roku powołał na okres kadencji Komisję Turystyki Górskiej w składzie:

 1. Jerzy Buś - Przewodniczący
 2. Urszula Rabenda - Wiceprzewodnicząca
 3. Janusz Zaborski - Sekretarz

Kontakt z KTG

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; facebook: pttktychyktg ; tel: 535 992 055
W każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 17,00 można nas spotkać osobiście na zebraniu klubowym w Tychach ul. Barona 30/209

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY